تبلیغات
پشت خاكریز جبهه ها پشت خاكریز جبهه ها - مظلومیت، برگ برنده حزب الله است

حدیث موضوعی

مظلومیت، برگ برنده حزب الله است
انتشار یکشنبه 26 خرداد 1392 توسط محمد اقدم

حزب الله، حزب خداست و حزب خدا، سرباز خداست. حزب خدا گُرده خود را برای کشیدن تکلیف خدا آماده کرده است. هر چند تکالیف خدای جلّ و اعلی فوق طاقت نیست، اما سنگینی و وزری دارد که باید سینه پیغمبرش را برای آن فراخ گرداند. هدایت مردم به سمت سعادت دنیوی و اخروی مهمترین و صعب ترین مرحله سیر به سمت حق است که بایدسیر من الخلق الی الحق صورت گیرد. مسیری که در آن موانع و مشکلات بسیاری بر سر راه است. اولیاء و طاغوت از یک سو، افراد ضعیف الایمان از سوی دیگر. اما این همه مشکل نیست.
رسیدن به حیات طیبه و تأمین زندگی دلنشین برای همه بشریت آرزوی دیرینه بوده است. اما جبهه باطل با ایجاد اشتباه محاسباتی در کشف مسیر کوتاه تر، انسان را به بیراهه کشانده است. هیچ انسان سالمی نیست که به دنبال آرامش مادی و معنوی برای خود و اهل خود و هم نوعان خود نباشد. پس چرا بسیاری از مردم در طول تاریخ نتوانسته اند با اولیاء خدا همپایی کرده و به سمت سعادت حرکت کنند؟

امکانات تبلیغاتی، تربیتی، مالی، نظامی و سیاسی، پنج امکان اصلی اداره جامعه است. امکان هایی که هر دو طیف می توانند از آنها استفاده کنند. با تبلیغات و روش های متنوع اطلاع رسانی می توان آزادی زن را صرفا آزاد کردن زن از قید مرد معرفی کرد. می توان با تربیت خودپرستی و منفعت جویی را عین عقلانیت در ذهن کودکان جای نشین ساخت. با تمکن مالی است که امکانات رسانه ای و تربیتی و امثال آن بیشتر در دسترس خواهد بود. با امکانات نظامی و قوه قهریه، شیوه غذا خوردن و لباس پوشیدن را هم می توان به مردم تحمیل کرد چه رسد به خط نوشتن و نحوه اندیشیدن. استفاده از سیاسی کاری و ائتلاف سازی با صاحبان قدرت، یکی از شایع ترین روش های اداره جوامع است.

حال سؤال این است، آیا حزب الله در استفاده از روش ها حق دارد از این امکانات استفاده کند؟ ولی جواب یک کلمه نیست. بلکه جواب یک دنیا تکلیف است. آری حق دارد ولی به شرطها و شروطها. فأستقم کما أمرت. استقامت باید آن گونه که دستور داده اند، استفاده کند. استقامت با دست یازیدن به هر روش و قاعده ای ارزشمند نیست. نحوه رأی آوردن هم برای ما موضوعیت دارد. امیرالمؤمنین صلوات الله علیه، امیر کلام و لغت در طول تاریخ اسلام حتی در استفاده از قدرت بیان خود برای اقناع و هدایت مردم استفاده تام و تمام نکرد. قرار نیست در هیچ حالتی قدرت انتخاب از مردم سلب شود. إنا هدیناه السبیل إمّا شاکرا و إما کفوراً. وظیفه فقط تبیین راه رشد از راه غیّ است. اگر کسی در میانه جنگ سوال داشته باشد باید به سوالش پاسخ داده شود و سپس به محل خود برگردد تا در آسایش تصمیم بگیرد. حضرت علی علیه السلام در خطبه قاصعه می فرماید: «و اگـر خـداى پاک به هنگام بعثت پیامبران اراده مى فرمود، که گنجینه هاى طلا و کانهاى زر ناب و باغهاى پر درخت به رویشان بگشاید و پرندگان آسمان و جانوران زمین دست آموز آنان باشند، چنین مى کرد. اما دیگر آزمایش انسان از دست مى شد و دفتر جزا بسته مى گـردید.»

حزب الله برای معرفی خود وقتی بهترین برنامه ها را طی شش سال برای اداره مسائل کلان امنیتی داخلی و خارجی کشور تدوین کند، حق ندارد فخرفروشی کند، یا بیش از حد از داشته های خود تعریف و تمجید کند. حتی اگر متهم به بی برنامگی و نداشتن تجربه مدیریتی شود. حزب الله اگر دارای شناخت دقیق از مجاهدان گمنام اداره ها و وزارت خانه های کشور را داشته باشد، متهم به نداشتن نیرو می شود ولی حق ندارد، باندبازی کند و ائتلاف بتراشد که برنامه ریزی برای رسیدن به قدرت بر ما حرام است. حزب الله وقتی عاقبت ذلت بار اتباع از مسیر باطل را چونان مصر و ترکیه و یونان به عینه ببیند، نمی تواند رقیب خود را تخریب کند.

اما این ها هم یک سختی دارد. سختی بالاتر و بزرگتر استدلال کردن با افراد ضعیف الایمان و کم بصیرت جبهه حق است که تعصب برای اقامه کامل حق را موجب شکست و هزیمت می دانند و خواستار راضی شدن به مالک هستند تا نوبت در فرصتی دیگر نوبت به علی برسد. خواستار گذشتن از حق مادری می شوند تا بچه سالم بماند. به جای آنکه طرف حق را بگیرند تا حق به حق دار برسد، با نگاه قبیله گرایانه فقط خواستار به قدرت نرسیدن جناح مقابل هستند. مظلومیت یعنی اینکه در لشکر خودی نه فقط برای تحقق هر چه بیشتر و بهتر اسلام ناب تلاش نمی کنند بلکه برای آن سنگ اندازی هم می کنند.

مظلومیت حزب الله زمانی کامل می شود که ایمان به خدا هست اما ایمان به مردم شهیدپرور و بصیر به ملت ایران کامل نیست. زمانی که با مدعیان اصولگرایی با نگاهی تحقیرآمیز ملت ایران را ملت آب و نان می بینند. لذا تلاش می کنند تا با نسخه های بدلی و  رنگ آمیزی شده به اسلام و انقلاب جذب کنند. آنها ۲۲ بهمن ۹۱ اوج تحریم های فلج کننده دشمنان را باور نکرده اند. و تو باید دندان به جگر بسابی که مگر ملت رهبر از این بهتر دارد که وقتی رأی دادن به اصلح را تکلیف می کند، عده ای دایه مهربان تر از مادر می شوند.

خدا خود خون بهای مظلوم دشت کربلا شد وقتی در غریبی و تنهایی به جرم نامسلمانی کشته شد. اما این بار خدا تقدیر دیگری کرده است و افق سروری و آقایی مستضعفین جهان سرزده است. فأستقم کما أمرت و من تاب معکطبقه بندی مطلب: گزارشات، 
كلید واژه: حزب الله، مظلومیت،
قالب وبلاگ مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

ابزار هدایت به بالای صفحه