تبلیغات
پشت خاكریز جبهه ها پشت خاكریز جبهه ها - نامی که تمام مصیبت رژیم صهیونیستی شد

حدیث موضوعی

نامی که تمام مصیبت رژیم صهیونیستی شد
انتشار یکشنبه 20 بهمن 1392 توسط محمد اقدم


پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران نقشه‌های که استکبار جهانی برای دنیا کشیده تا حدود زیادی تحت الشعاع قرار گرفت. حالا نام مردی در دنیا به زبان ها افتاده بود که هیچ کدام از این ابرقدرت‌ها فکرش را نمی کردند.

*امام خمینی(ره) تمام مصیبت رژیم صهیونیستی
در کنفرانسی که تحت عنوان «مهار شیعه» در آمریکا در سال ۱۳۸۳ هجری شمسی برگزار شده بود کارشناسی آمریکایی به سخنرانی درباره «تشیع» و «شیعیان» می پردازد. وی در سخنرانی خود به اعتقاد شیعیان به امامت اشاره کرده و نقش واقعه عاشورا را روحیه جهادی شیعیان توضیح می دهد.

بعد از پایان سخنرانی او، کارشناسی اسرائیلی پشت تریبون می‌رود. این کارشناس سخنران قبلی را به باد تندترین انتقادها می گیرد و به او می گوید: «یک ساعت و نیم وقت ما را گرفتی، از شیعه صحبت کردی، از ایران هم گفتی، ولی اصلاً از خمینی نگفتی؟ تمام مصیبتی که ما در این دو دهه داریم از این تفکری است که خمینی آورده است. به تعبیر «اسحاق رابین» مصیبت امروز ما در اسرائیل این است که با شاگردان مدرسه خمینی مواجهیم. چگونه تو از شیعه صحبت کردی ولی از خمینی نگفتی؟» (سخنرانی سعید قاسمی در مراسم پاسداشت شهدای نهضت جهانی اسلام – ۱۳۸۳)

*گزارش شبکه بی بی سی در مورد وجود عکس امام (ره) در منازل مناطق دورافتاده در پاکستان
اینجا خانه ها برق ندارند، ولی عکس رهبر ایران چرا!
شبکه اردو زبان بی‌بی‌سی چند وقت پیش گزارشی از منطقه ای کوهستانی در کشمیر پاکستان بنام «لب کرگیل» پخش کرد. خبرنگار بی‌بی‌سی در آن گزارش گفته بود:«تو کرگیل، تو این کوهستان که بایستی ده - پانزده کیلومتر پیاده‌روی کنیم تا به خونه‌ها برسیم، خونه‌ها حتی برق‌کشی هم نشده، من دیدم هیچ خونه‌ای تو کوهستان خالی از عکس‌های امام خمینی و رهبر جمهوری اسلامی نیست! برای من تعجب‌آور بود که چه‌طور این‌ها در این کوهستان و جای پرت، از حمایت‌کنندگان و پیروان خمینی هستند؟!» (کتاب «من مدیر جلسه ام؛ خاطرات فعالان فرهنگی از فتنه ۸۸»، تألیف رحیم مخدومی، صفحه ۱۳۲، به نقل از دکتر غلامحسین متو از اهالی کشمیر و دانشجوی دکترای جامعه المصطفی قم)

*محبوبیت امام خمینی (ره) در بین هندو ها
سوغاتی مورد پسند یک هندو از ایران
یکی از دوستان شیعه‌ی ما داشت برای زیارت به ایران می‌اومد. به قصد زیارت امام رضا علیه‌السلام. دوست ما نقل می‌کرد یه هندو پیش من اومد گفت:«تقاضایی دارم.»
گفتم: «چه تقاضایی داری؟ قالی، پسته یا خرما می‌خوای که برات بیارم؟»
گفت: «نه. من از این چیزا نمی‌خوام. یه عکس از امام خمینی برام بیار.»
گفتم: «عکس امام رو می‌خوای چیکار؟»
گفت: «من بیست سال قبل تو مغازه یه عکس امام خمینی داشتم که یه خورده پاره و کهنه شده. هرموقع مغازه‌مو باز می‌کنم، نگاهم به این عکس میفته و یه‌خورده روحیه می‌گیرم. فکر می‌کنم بین من و اون یه ارتباطی هست. من در طول مدتی که توی این مغازه هستم، یه آرامشی احساس می‌کنم.»
طرف هندو بود. هندویی که در آموزش‌ها گاوپرستی رو یادش داده بودند، اما فطرت پاکش به پاکی‌ها گرایش داشت.
(منبع: کتاب «من مدیر جلسه ام؛ خاطرات فعالان فرهنگی از فتنه ۸۸»، تألیف رحیم مخدومی، صفحه ۱۳۳، به نقل از دکتر غلامحسین متو از اهالی کشمیر و دانشجوی دکترای جامعه المصطفی قم)

*ارادت و علاقه شیخ الازهر اهل سنت مصر به امام خمینی (ره)
خمینی فی قلبی و فی قلب کل مصری
پس از تدوین و انتشار فیلم مستند اعدام فرعون از سوی ستاد پاسداشت شهدای جهان اسلام، در مصر به تمام روزنامه ها دستور داده شد تا این موضوع را بزرگ کنند تا مردم را نسبت به ایران بدبین کنند… بعد یک خبر پخش کردند که به زودی برای مقابله به مثل، یک فیلم در مصر ساخته خواهد شد به نام خمینی امام خون.
من رفتم دیدنِ آقای دکتر خطیب شیخ الازهر و برایشان توضیح دادم… ایشان قانع شد… از ایشان خواستم که خوب شما بیانیه تان را اصلاح کنید… گفت چون با منطق درستی گفتید این کار را می کنم و این کار را کرد…
بعد آخر جلسه گفتم آقای خطیب شنیدم فیلمی علیه امام خمینی بنا است در مصر متقابلاً تولید بشود. ایشان برآشفت. گفت کی این کار را می خواهد بکند؟ امکان ندارد و من نشنیدم. گفتم: شما نشنیدید ولی اطلاع داده شده است و ظاهراً چند درصد از متن فیلمنامه هم نوشته شده… آدرس دادم به ایشان. ایشان شدیداً ناراحت شدیک مرتبه مشت زد روی میز گفت: راجع به امام خمینی بنا است این کار را بکنند؟ گفتم بله. ایشان فریاد زد گفت: «خمینی فی قلبی و فی قلب کل مصری. تا من زنده ام اجازه نخواهم داد در این مملکت علیه امام خمینی فیلمی ساخته بشود…»
این جمله از بالاترین مقام اهل سنت مصر است که از طرف حکومتی منصوب شده که روابط خوبی با ما ندارد.
(مصاحبه نشریه راه-۱۲با حجت الاسلام زمانی، رایزن فرهنگی سابق ایران در مصر)طبقه بندی مطلب: گزارشات، 
كلید واژه: امام خمینی(ره)، رژیم صهیونیستی، تشیع، شیعیان، شیخ الازهر اهل سنت مصر،
قالب وبلاگ مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

ابزار هدایت به بالای صفحه