تبلیغات
پشت خاكریز جبهه ها پشت خاكریز جبهه ها - پرونده‌ای برای ۳۵ سال دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی

حدیث موضوعی

پرونده‌ای برای ۳۵ سال دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی
انتشار دوشنبه 21 بهمن 1392 توسط محمد اقدم


بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و اعلام استقلال آن از شرق و غرب، از همان ابتدا ابر قدرت ها سعی نمودند تا با فشار بر ملت ایران، آنها را وادار به تسلیم در برابر خود نمایند. هر کدام از دو ابر قدرت برای فشار بر ایران و بازگرداندن نتایج انقلاب به نفع خود تلاش نمودند تا با استفاده از ابزار های مختلف به این هدف خود نایل آیند. شوروی با استفاده از نزدیکی جغرافیایی خود به مرزهای ما دست به تحریک قومیت های مختلف و ایجاد آشوب و ناآرامی در مناطق مختلف نمود. از سوی دیگر احزاب وابسته به شوروی مثل حزب توده نیز در آن دوران بسیار فعال شده و اقدامات مخفیانه ای را برای مبارزه با انقلاب اسلامی در پیش گرفتند. همچنین عقبه های فکری مارکسیستی در دانشگاهها نیز تلاش نمودند تا جامعه ایران را به سمت عقاید مادی پیش ببرند که در همه این موارد با رهبری امام خمینی(ره) و تلاش و درایت فرزندان این ملت با شکست روبرو شد.

از سوی دیگر آمریکا نیز که تا چندی پیش خود را مسلط بر ایران می‌دید تمام توان خود را برای براندازی این انقلاب مردمی به کار گرفت و هنوز بعد از سی و اندی سال نیز به تلاش های ناکام خود ادامه می دهد. ما در این نوشتار برآنیم به بررسی تلاش ها و تکاپو های آمریکا برای مقابله با انقلاب اسلامی بپردازیم. به دلیل جلوگیری از طولانی شدن مطلب ما در هر مورد به بررسی مهمترین دوره استفاده آمریکا از آن ابزار برای فشار بر ایران می‌پردازیم.

طبقه بندی مطلب: گزارشات، 
كلید واژه: انقلاب اسلامی مردمی ایران، ترورعناصر فکری نظام، تجزیه ایران، کودتای نوژه، عملیات مرصاد، تحریم علمی تحریم های اقتصادی،
قالب وبلاگ مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

ابزار هدایت به بالای صفحه