تبلیغات
پشت خاكریز جبهه ها پشت خاكریز جبهه ها - مطالب بهمن 1392

حدیث موضوعی

سیاست‌های کلی «اقتصاد مقاومتی» ابلاغ شد
انتشار چهارشنبه 30 بهمن 1392 توسط محمد اقدم


رهبر انقلاب: اقتصاد مقاومتی؛
الگویی الهام‌بخش از نظام اقتصادی اسلام و فرصت مناسبی برای تحقق حماسه اقتصادی خواهد شد (۱۳۹۲/۱۱/۳۰ - ۰۹:۰۰)

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با ابلاغ سیاست‌های کلی «اقتصاد مقاومتی» بر اساس بند یک اصل 110 قانون اساسی که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین شده است، تأکید کردند: پیروی از الگوی علمی و بومی برآمده از فرهنگ انقلابی و اسلامی، عامل شکست و عقب نشینی دشمن در جنگ تحمیلی اقتصادی علیه ملت ایران خواهد شد، همچنین اقتصاد مقاومتی خواهد توانست در بحران‌های رو به افزایش جهانی، الگویی الهام‌بخش از نظام اقتصادی اسلام را عینیت بخشد و زمینه و فرصت مناسب را برای نقش آفرینی مردم و فعالان اقتصادی در تحقق حماسه اقتصادی فراهم کند.

متن ابلاغیه رهبر معظم انقلاب به رؤسای قوای سه گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به شرح زیر است:

ادامه مطلبطبقه بندی مطلب: امام و رهبری، 
كلید واژه: امام خامنه ای، سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، اقتصاد مقاومتی، نظام اقتصادی اسلام، حماسه اقتصادی، جنگ تحمیلی اقتصادی، فعالان اقتصادی،
گوش هایی كه نمی شنوند ?!؟
انتشار چهارشنبه 30 بهمن 1392 توسط محمد اقدم
استكبار را بشناسید
انتشار سه شنبه 29 بهمن 1392 توسط محمد اقدم
رهبر انقلاب اسلامی با تشریح ویژگی‌های استكبار،
 بر شناخت خصوصیات آن برای تنظیم رفتار و مقابله خردمندانه با آن تاكید كردند.
 در این اینفوگرافیك خصوصیات استكبار در بیانات ایشان مرور شده استتا ما هستیم، مبارزه با استكبار هم هست
تفكر و عبرت درباره فتنه 88 | بیش فعالی جبهه استكبار
نمودار | دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان: استكبارستیزی، مذاكره با آمریكا 12/8/1392ادامه مطلب
طبقه بندی مطلب: امام و رهبری، 
كلید واژه: استكبار جهانی، حمایت استكبار از عراق در جنگ تحمیلی، دشمنی استكبار با انقلاب و نظام اسلامی، عملكرد استكبار، جنگ نرم، اقتدار ملی، افكار عمومی،
هسته ای بهانه است
انتشار سه شنبه 29 بهمن 1392 توسط محمد اقدم
کلیپ تأثیر گذار امام زمان (عج)
انتشار دوشنبه 28 بهمن 1392 توسط محمد اقدم


Loading the player...
 مدت زمان پخش : 00:03:56طبقه بندی مطلب: فیلم ، مستند،  قرآن كریم و ائمه اطهار، 
كلید واژه: صاحب الزمان، موعود امام مهدی(عج)، انتظار، دیدار یار،
ایرادات فیلم رستاخیز
انتشار دوشنبه 28 بهمن 1392 توسط محمد اقدم


حجت الاسلام والمسلمین علی ثمری صاحب کتاب شرح شمع که روزنگار و تاریخ تحلیلی عاشورا با نگاهی بر یکصدو پنجاه مقتل متقدم و متاخر می باشد ، طی یادداشتی با اشاره به برخی ایرادات، به فیلم رستاخیز اعتراض کرد.
متن کامل این یادداشت را در ذیل بخوانید:


ادامه مطلب
طبقه بندی مطلب: گزارشات، 
كلید واژه: فیلم رستاخیز، علی ثمری، کتاب شرح شمع، حادثه ی عاشورا، انگیزه‌ی قیام اباعبدالله، سیاسی، اهل بیت پیامبر،
خزانه خالیه امّا
انتشار یکشنبه 27 بهمن 1392 توسط محمد اقدم


خزانه خالیه
اما 5 میلیارد تومان برای بازسازی و تغییر دکوراسیون نهاد ریاست جمهوری هزینه میشه
خزانه خالیه
اما تغییر دکوراسیون دفتر وزرا اغاز شده
خزانه خالیه
اما استفاده وزرا از هواپیمای اختصاصی پس از 8سال از سر گرفته شد
خزانه خالیه
اما استانداران بازهم در تهران سکونت و هفته ای دوروز با هواپیما به محل کار خود در شهرستان ها میروند
خزانه خالیه
اماسفر وزرا به شهرستان ها هم باتشریفات کامل انجام میگیره

آری عزیز من
خزانه فقط برای منت گذاشتن اقایون در پرداخت یارانه ها خالیه
خزانه فقط برای انجام سفرهای استانی خالیه
خزانه فقط برای تخریب دولت قبل خالیه
خزانه فقط برای من و تو خالیهطبقه بندی مطلب: گزارشات، 
كلید واژه: حسن روحانی، دولت11، خزانه دولت، سفر های استانی،
ما که یادمان نرفته ...
انتشار شنبه 26 بهمن 1392 توسط محمد اقدم
لا اِلهَ اِلَّا اللهُ الجَلیلُ الجَبّار
انتشار شنبه 26 بهمن 1392 توسط محمد اقدم
روایت است كه حضرت رسول (ص) فرمودندهر كس كه هر وقت این دعا را بخواند چنان باشد كه 360 حج كرده باشد و 360 ختم قرآن كرده باشد و 360 بنده آزاد كرده باشد و 360دینار صدقه داده باشد و 360 اندوهگین را از غم رهایی بخشد چون حضرت رسول (ص) این كلام را فرمودند جبرئیل (ع) از جانب خدا در رسید و گفت یا رسول الله هر بنده از بندگان خدا و هر امتی از امتان تو كه این دعا را در عمر خود یكبار بخواند یامحمد (ص) بحرمت و جلال خودم قسم او را 7 چیز بدهم :
اوّل فقر و درویشی را از وی بردارم دوم از سوال نكیرین ایمن گردانم سوم از صراط بگذرد چهارم از مرگ مفاجات نگهدارم پنجم دوزخ را بر وی حرام گردانم ششم از تنگی قبر نگهدارم هفتم از غضب سلطان و ظالم حفظ فرمایم.‎طبقه بندی مطلب: قرآن كریم و ائمه اطهار، 
كلید واژه: لا اِلهَ اِلَّا اللهُ الجَلیلُ الجَبّار، حضرت رسول (ص)، دعا، حج، ختم قرآن، صدقه، تنگی قبر،
“ولنتاین” در واقع یک مناسبت غربی و فرهنگ وارداتی است که چند سالی است میان جوانان باب شده و همه ساله در روز ۲۵ بهمن مطابق با ۱۴ فوریه همراه با آداب و رسوم به خصوصی برگزار می شود. جشنی همراه با هدیه دادن و دوستی و عشق ورزیدن به نامحرم و جنس مخالف که در واقع فرصتی است تا دوستی های خیابانی از سوی متولیان ابتذال، هویتی پوشالی یابد.

اینکه این روز چه تاریخچه ای دارد و بر اساس چه رویدادی گرامی داشته می شود، نکته ای است که همچنان نه منابع مبدع این طرح و نه پیروانشان اطلاعات موثقی برای پایه و اساس آن ندارند و تنها قصه ای ساختگی و تایید نشده، محملی برای گرامیداشت این روز عنوان شده و جالب اینجاست که بسیاری از جوانان وطنی بدون اطلاع از ریشه این افسانه ساختگی، پیرو این فرهنگ وارداتی شده اند که این گونه قصه سازی شده است:

“زمانی فرمانروای روم باستان برای حفظ آمادگی سربازانش، از ازدواج آنها جلوگیری می کرده است به این دلیل که ازدواج باعث سستی آنها خواهد شد. در این بین کشیشی به نام “ولنتاین” مبادرت به عقد سربازان با دختران می نموده است که پس از اطلاع فرمانروا، به زندان می افتد. کشیش در زندان عاشق دختر زندانبان شده و خطاب به وی کارت هایی را می نوشته است و عاقبت در روز ۱۴ فوریه به دستور شاه وبه جرم اقداماتش اعدام شده و توسط غربی ها “شهید عشق” نامیده می شود!”

اما آنچه باعث شده تا این افسانه، به شدت توسط رسانه های خارجی و در تمام دنیا تبلیغ شود، درونمایه ضدفرهنگی این جریان است که مبنایی برای رواج فرهنگ بی‌بند و باری و ابتذال است و هر ساله تحت عنوان “روز عشق” انواع و اقسام اعمال ناپاک و خلاف اخلاق در پوشش پاک عشق و محبت انجام می گیرد!

آنچه که پشت پرده “ولنتاین” را این روزها بیشتر نمایان می کند، تلاش و تبلیغات برای از هم پاشیدن بنیان خانواده ها، جلوگیری از ازدواج و ترویج دوست یابی و دوست گزینی به جای انتخاب همسر و تشکیل خانواده، است. این اهداف در قالب سریالهای ماهواره ای فارسی‌زبان که به خانواده ها هجوم بیشتری آورده است، نمود عینی تری دارد که البته همراه با واردات “ولنتاین” که سالیان سال است اتفاق افتاده، در یک سیاست تعریف می شوند!

شاید با بررسی و تدقیق پشت پرده این طرح بتوان به لایه های مختلف دستور اسلام مبنی بر ازدواج و تشکیل خانواده پی برد و با بررسی کلیه اقدامات اسلام هراسانه غربیها، بتوان به هویت طراحان “روز ولنتاین” به عنوان قطره ای از دریای مهاجمان فرهنگی پی برد و این سؤال را بیش از پیش در ذهن مرور کرد که رواج چنین افسانه ای و تلاش برای فرهنگ سازی آن، چه دلیلی جز اشاعه فساد و فحشا می تواند داشته باشد و چه بسا که این روز فرصتی است برای تمدید عشق ناپاک دو نامحرم که سرنوشت بیشتر این محبت های بدون عمق و ریشه، قطعا بر کسی پوشیده نیست.

اما رواج این فرهنگ وارداتی نگران کننده تر می شود وقتی بدانیم که در میان برخی پدران و مادران هم رسوخ کرده است. اگر چه مرد به همسر خود و زن به شوهرش در این روز به اصطلاح عشق می ورزد، اما این حرکت در چنین روزی در سایه تبلیغات شبکه های ماهواره ای، تنها می تواند برای جوان و فرزند خانواده به عنوان یک الگو تلقی شده و مهر تأییدی باشد بر یک فرهنگ غلط و ناپاک که حاصل آن دوری گزینی از ازدواج و حفظ روابطی است برای فروپاشی اخلاقی جامعه.

اگرچه برخی اعتقاد دارند نفوذ آیین‌هایی نظیر روز “ولنتاین” ناشی از تهاجم فرهنگی است، اما به نظر می رسد این موضوع به علت خلاء فرهنگی جامعه در این زمینه، مورد استقبال قرار گرفته است. در حالی که این پدیده در فرهنگ و تاریخ ما وجود دارد اما درست و پررنگ به جوانان معرفی نشده است. روز مادر، روز پدر، روز دختر، روز ازدواج حضرت علی(ع) و فاطمه زهرا(س) تنها نمونه ای از فرهنگ مذهبی ماست که نه تنها افسانه نیست و قصه سازی نشده است که ریشه در باورها و مذهب ما دارد و حتما می تواند به استحکام خانواده و عشق حقیقی همراه با هویت کمک کند.

و نکته قابل تامل این است که مسؤولین فرهنگی ما نه تنها سعی در فرهنگ‌سازی صحیح، گسترده، بجا، مستمر و خلاقانه برای گسترش آیین ها و باورهای مذهبی مان به عنوان جایگزین این فرهنگ وارداتی ندارند، بلکه بعضا نسبت به این پدیده که اتفاقا گسترش بسیار زیادی هم به دلیل اطلاع رسانی نادرست از سوی ما و اطلاع رسانی گسترده از سوی شبکه های ماهواره ای پیدا کرده است سکوت کرده اند.

هر چند مراکز فرهنگی و اجتماعی به نوعی تلاش می‌کنند تا با سکوت نسبت به آن، رسمیت و وجاهت عمومی را از این فرهنگ غربی و وارداتی بگیرند، اما متاسفانه در سایه این سکوت و در روزهای منتهی به این مراسم، ویترین بسیاری از مغازه ها منقش و مزین به هدایای “ولنتاین” می شود!

به نظر می‌رسد معرفی شایسته رسوم و آیین‌ها، اندیشه و افکار چهره‌های شاخص که الگوهای مذهبی ما هستند می تواند هویت‌بخش فرهنگ و تمدن ایرانی ـ اسلامی باشد. ضمن اینکه تهاجم فرهنگی در سایه خلاء فرهنگی ایجاد شده است، پس سکوت و نادیده گرفتن واقعیات آن هم از جنس “ولنتاین” راه حل مناسبی برای مقابله نیست.

منبع : فرهنگ نیوزطبقه بندی مطلب: گزارشات، 
كلید واژه: ولنتاین، فرهنگ وارداتی، هویت پوشالی، روز عشق، تمدیدعشق ناپاک، فرهنگ‌سازی، سکوت،
عماد مغنیه، فرمانده بزرگ حزب‌الله لبنان که بود؟
انتشار چهارشنبه 23 بهمن 1392 توسط محمد اقدم

«عماد فایز مغنیه» مشهور به “حاج رضوان” فرمانده ارشد نظامی حزب‌الله و دشمن شماره یک صهیونیست‌ها، شش سال پیش در چنین روزی پس از حدود ۲۵ سال مبارزه طعم شهادت را چشید و به دیدار معبودش شتافت. در ادامه شِمایی از حیات و زمانه این شهید بزرگوار ارائه شده است:


ادامه مطلب
طبقه بندی مطلب: گزارشات،  شهدا و دفاع مقدس، 
كلید واژه: حزب‌الله لبنان، عماد مغنیه، رژیم صهیونیستی، تیپ ۲۷ محمد رسول‌الله، حاج رضوان،
فتنه‌گرانی که دعوت به راهپیمایی کردند اما خودشان نیامدند!
انتشار چهارشنبه 23 بهمن 1392 توسط محمد اقدم
به نقل از کیهان، سردرگمی فتنه‌گران و تغییر تاکتیکی طیفی از آنان برای سفیدسازی خیانت‌ ۴ سال پیش خود، باعث مجادلات تازه در میان حامیان فتنه سبز شد.

ماجرا از آنجا آغاز شد که خاتمی و جمعی از اعضای مجمع روحانیون در آستانه ۲۲ بهمن به شکل بی‌سر و صدا به حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) رفته و مورد استقبال سیدحسن خمینی قرار گرفتند. خاتمی درهمین بحبوحه مدعی شد باید کدورت‌های گذشته کنار گذاشته شود! و این در حالی  بود که فتنه و آشوب تدارک شده از سوی سرویس‌های جاسوسی بیگانه و با بازیگری افراطیون مدعی اصلاحات، یک کدورت و دلخوری شخصی نبود که بتوان از آن گذشت. بدتر از همه اینکه خاتمی در جلسات محفلی اذعان کرده بود ادعای تقلب واقعیت ندارد و با این همه از فتنه‌گران مدعی تقلب حمایت کرد. در حقیقت جرم خاتمی و طیف همسو با وی در مجمع روحانیون، سنگین‌تر از افراد قانون‌شکنی بود که با توهم تقلب، احساساتی شده و اقدام به قانون‌شکنی و رفتار ضد امنیت ملی کرده بودند.

همزمان با همین تحرکات بود که مجمع روحانیون و حزب مشارکت با صدور بیانیه‌های دو پهلو، دعوت به حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن کردند. همین موضوع سر آغاز ماجرای تازه‌ای در جبهه سرخورده فتنه سبز شد. این طیف یک بار سناریوی افتضاح اسب تروا را با اعلام آن از سوی عطاءالله مهاجرانی و کارگردانی رسانه‌هایی نظیر بی‌بی‌سی در ۲۲ بهمن سال ۸۸ به اجرا گذاشتند که طبق آن قرار بود حامیان فتنه لابلای جمعیت تظاهرات‌کننده بروند و در وقت مقتضی چفیه‌ها و نمادهای مذهبی را به دور بیندازند و به نفع فتنه شعار دهند اما هیچ و پوچ بودن حامیان فتنه باعث ضرب‌المثل شدن سناریوی مذکور به عنوان «درازگوش تروا»  گردید. حالا در آستانه ۲۲ بهمن ۹۲، ابراهیم نبوی از دست‌اندرکاران سناریوی اسب تروای سال ۸۸، همسو با اصلاح‌طلبان می‌گفت باید در راهپیمایی شرکت کرد چرا که جمهوری اسلامی واقعیت است. بی‌بی‌سی نیز به استقبال بیانیه خاتمی رفته و خواستار یک راهپیمایی متفاوت شد! اما در روز ۲۲ بهمن نه از آن تفاوت خبری بود و نه از خاتمی و موسوی‌خوئینی‌ها و برخی فتنه‌گران عضو مجمع روحانیون

با این حال اقدام تاکتیکی خاتمی و مجمع روحانیون باعث اختلافات جدید در میان فتنه‌گران و اپوزیسیون شد چنان که سایت روزنت به قلم یکی از همکاران فراری نشریات اصلاح‌طلب نوشت: باید به راهپیمایی ۲۲ بهمن نه گفت. ما در ۲۲ بهمن ۸۸ نیز همین اشتباه را کردیم و اسب تروا اتفاق افتاد؛ همان روزی که قرار بود پس از ۹ ماه تظاهرات، جنبش سبز تظاهرات بزرگی را به سود خود، برگزار کند. فراموش نکنیم که جمهوری اسلامی از همان روزهای نخست، نشان داد که استعداد بی‌بدیلی در جمع کردن حامیان خود و مردم عادی، در خیابان و استفاده از آن به سود خود دارد. نمی‌توان بدون طرح و برنامه مشخص، پروژه‌ای را که ۳۴ سال است انجام می‌شود، به سود خود، مصادره و از آن استفاده کرد. تظاهرات ۲۲ بهمن سال ۸۸ که شکستی کامل برای جنبش سبز بود، در واقع پایان پروژه  تظاهرات خیابانی تا یک سال پس از آن بود. حجم ناامیدی و جسورتر شدن حکومت در شکست جنبش سبز را نیز نباید فراموش کرد. آن‌چه رخ داد، برنامه‌ریزی ساده‌لوحانه بود.

اما رادیو فردا در گزارشی که از سوی محمدرضا یزدان‌پناه – دیگر همکار فراری نشریات اصلاح‌طلب- تهیه شده، می‌گوید: اصلاح طلبان نگاهی معطوف به قدرت دارند و برخی از آنان در سال ۸۸ ناخواسته در عملی انجام شده قرار گرفتند. موسوی و کروبی باعث ورود ناخواسته اصلاح‌طلبان به دعوای سال ۸۸ شدند و حالا می‌خواهند به شکلی خود را کنار بکشند.

رادیو فردا می‌افزاید: دعوت اصلاح‌طلبان برای شرکت در راهپیمایی سی‌وپنجمین سالگرد ۲۲ بهمن، اختلافات زیادی میان بدنه جوان‌تر این جناح و افرادی که خود را هنوز سبز می‌دانند، ایجاد کرده است. یکی از مخالفان در فیس بوک خود نوشته که اگر وضعیت اینطور پیش برود، بعید نیست که اصلاح‌طلبان در سال آینده از طرفداران خود بخواهند که در سالگرد راهپیمایی ۹ دی هم شرکت کنند تا حسن‌نیت بیشتر خود را به حکومت نشان دهند.

اما در کنار حضور پرشور و دشمن‌شکن ملت ایران، ماجرای مهمی که از نگاه برخی ناظران مغفول مانده، طنین گرم و پررونق شعار «مرگ بر آمریکا» بود. این بار مدعیان اصلاح‌طلبی برخلاف ۳ ماه پیش که خواستار حذف شعار مرگ بر آمریکا از راهپیمایی ۱۳ آبان شده بودند، ماجرا را به سکوت برگزار کردند چرا که از تصاعد میزان نفرت و انزجار ملت ایران نسبت به سیاست‌های خصمانه و منافقانه شیطان بزرگ در همین چند ماه اخیر خبر داشتند. در حقیقت برخلاف ۳ ماه پیش، دیگر رسانه یا سیاستمدار اصلاح‌طلبی نبود که جرأت کند و مانند ۳ ماه پیش خواستار حذف شعار مرگ بر آمریکا شود. آن هنگام یکی از همین چهره‌های سیاسی حتی نسبت دروغی را هم به حضرت امام(ره) مبنی بر موافقت ایشان با حذف شعار مرگ بر آمریکا داد که با انتشار اظهارات متواتر حضرت امام خمینی در دفاع از شعار مرگ بر آمریکا- حتی در ماه‌های پایانی عمر شریفشان- دروغ بودن این ادعا ثابت گردید.

در هر صورت آنچه یقین و تردیدناپذیر است این که آلودگان به حمایت از فتنه، چاره‌ای جز ابراز ندامت و عذرخواهی به خاطر آن خیانت بزرگ ندارند.طبقه بندی مطلب: اخبار، 
كلید واژه: سیاسی، فتنه88، اصلاح طلبان، مجمع روحانیون، جنبش سبز، راهپیمایی ۲۲ بهمن، وسوی‌خوئینی‌ها،
در مواجهه با دشمن احساس ضعف نكنید، ملت ایران ایستاده است.
انتشار سه شنبه 22 بهمن 1392 توسط محمد اقدم
پرونده‌ای برای ۳۵ سال دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی
انتشار دوشنبه 21 بهمن 1392 توسط محمد اقدم


بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و اعلام استقلال آن از شرق و غرب، از همان ابتدا ابر قدرت ها سعی نمودند تا با فشار بر ملت ایران، آنها را وادار به تسلیم در برابر خود نمایند. هر کدام از دو ابر قدرت برای فشار بر ایران و بازگرداندن نتایج انقلاب به نفع خود تلاش نمودند تا با استفاده از ابزار های مختلف به این هدف خود نایل آیند. شوروی با استفاده از نزدیکی جغرافیایی خود به مرزهای ما دست به تحریک قومیت های مختلف و ایجاد آشوب و ناآرامی در مناطق مختلف نمود. از سوی دیگر احزاب وابسته به شوروی مثل حزب توده نیز در آن دوران بسیار فعال شده و اقدامات مخفیانه ای را برای مبارزه با انقلاب اسلامی در پیش گرفتند. همچنین عقبه های فکری مارکسیستی در دانشگاهها نیز تلاش نمودند تا جامعه ایران را به سمت عقاید مادی پیش ببرند که در همه این موارد با رهبری امام خمینی(ره) و تلاش و درایت فرزندان این ملت با شکست روبرو شد.

از سوی دیگر آمریکا نیز که تا چندی پیش خود را مسلط بر ایران می‌دید تمام توان خود را برای براندازی این انقلاب مردمی به کار گرفت و هنوز بعد از سی و اندی سال نیز به تلاش های ناکام خود ادامه می دهد. ما در این نوشتار برآنیم به بررسی تلاش ها و تکاپو های آمریکا برای مقابله با انقلاب اسلامی بپردازیم. به دلیل جلوگیری از طولانی شدن مطلب ما در هر مورد به بررسی مهمترین دوره استفاده آمریکا از آن ابزار برای فشار بر ایران می‌پردازیم.

طبقه بندی مطلب: گزارشات، 
كلید واژه: انقلاب اسلامی مردمی ایران، ترورعناصر فکری نظام، تجزیه ایران، کودتای نوژه، عملیات مرصاد، تحریم علمی تحریم های اقتصادی،